Viac noviniek z fanklubu

Hassan dostal darčeky z Colorada

Hassan dostal darčeky z ColoradaTím NHL si uctil malého hrdinu z Ukrajiny.

Keď vypukla vojna na Ukrajine, veľké množstvo ľudí z celého sveta začalo pomáhať tým, ktorí to najviac potrebovali - predovšetkým utečencom. Medzi dobrovoľníkov sa zaradilo aj množstvo členov Eurolanche. Samotný fanklub vo vlastnej zbierke vyzbieral viac ako 2 500 eur na nákup zdravotníckeho materiálu, ktorý bol poslaný na Ukrajinu. Ďalšie tisíce eur priniesli individuálne aktivity fanúšikov.
 
Zakladateľ Eurolanche David Púchovský začal pomáhať rodine 11-ročného Hassana. Rodina tohto chlapca ušla pred desiatimi rokmi po prvýkrát pred vojnou Sýrii, v rodisku otca rodiny. Bohužiaľ, otec ujsť nestihol... Po udomácnení v rodnej krajine mami prišli pokojné roky, ktoré narušila vojna s Ruskou federáciou. Rodina musela utekať opäť. Okolnosti spôsobili, že Hassan cestoval niekoľko dní sám. Jeho príbeh upútal pozornosť celého sveta. Keď dostal od Eurolanche šiltovku s logom Colorada Avalanche, získal si okamžite pozornosť všetkých fanúšikov tímu z NHL.
 

Hassanov príbeh neušiel pozornosti samotného klubu Colorada Avalanche. Ten mu na Slovensko poslal balíček suvenírov a tímového oblečenia vrátane dresu s vlastným menom a číslom. Z Hassana sa medzičasom stal veľký fanúšik Avs, o čom svedčí aj nalepený plagát brankára Darcyho Kuempera v jeho izbe.
 

Darčeky odovzdali Hassanovi bývalí slovenskí hokejisti so skúsenosťami z NHL, Marián Gáborík a Boris Valábik. Dvojici sa osud rodiny dotkol a už teraz plánujú, ako jej môžu pomôcť.

Hassan posiela video odkaz do Colorada: "Ďakujem Coloradu Avalanche. Som ich najmladším hráčom!"
 
 
Eurolanche touto cestou ďakuje organizácii Colorada Avalanche, ktorá si nielen všimla Hassanov príbeh, ale rozhodla sa ho potešiť darčekmi, ktoré mu spravili úprimnú radosť. Ide o ukážkový príklad, ako je možné nielen niekomu spraviť radosť, ale aj vychovávať si celoživotných fanúšikov.
 
 
Eurolanche a jeho členovia budú naďalej pokračovať v dobrovoľníckych aktivitách na podporu Ukrajiny. O osude Hassana a novom živote jeho celej rodiny na Slovensku vás budeme pravidelne informovať.
 

Eurolanche.com, Worldwide, eurolanche@eurolanche.com
04/05/2022 - 20:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."