Viac článkov v slovenčine a češtine

Exkluzívne: Detaily novej knihy o Avs

Exkluzívne: Detaily novej knihy o AvsFanklub Eurolanche vyspovedal novinára Adriana Datera o jeho novej knihe o Colorade Avalanche.

V obchodoch nebolo nikdy veľa kníh o Colorade Avalanche. Pravdepodobne jedinými, ktoré mám aj vo svojej zbierke, sú kniha o víťazstve Stanley Cupu v roku 2001, Daterovo dielo o rivalite s Detroitom Red Wings a čiastočne biografia Patricka Roya. Nepočítam do toho každoročne vydávané ročenky, ktoré sú výbornými zdrojmi pre všetko o Avs a majú aj prezývku biblia fanúšikov.

Situácia na trhu sa čoskoro zmení. Fanúšikovia Avalanche budú mať možnosť prečítať si po rokoch niečo nové. Novinári Denver Postu Adrian Dater a Terry Frei v súčasnosti pracujú na novej knihe. Hlavná téma? Nová éra Colorada Avalanche. Eurolanche vyspovedal Datera o jeho novom diele. Zároveň môžete počítať s tým, že keď kniha vyjde, budeme robiť jej hromadnú objednávku do Európy. Budete na to včas upozornení.

Koho nápad bol napísať knihu o Avs?

Nás oboch. Už sme predtým spolupracovali s vydavateľom, ktorý ju vydá aj teraz. Páčil sa mu nápad, tak sme sa na tom dohodli dokonca ešte pred začiatkom sezóny.

Prečo ste sa rozhodli napísať ju?

Mali sme pocit, že to tak či tak bude dobrým príbehom – prvý rok Patricka Roya. Myslím si, že sa ukázalo, že sme spravili správne rozhodnutie.

Aké témy sa v nej budú nachádzať?

Hlavne táto sezóna, ale aj nejaké príbehy hlavných hráčov. Hlavne to bude o detailnom pohľade na túto sezónu a ako všetko dopadlo.

Už ste začali na nej pracovať?

Áno.

Už viete koľko bude mať približne strán a aký to bude formát?

Tvrdá väzba, medzi 350-400 stranami.

Kedy bude dostupná pre fanúšikov?

Na jeseň, pravdepodobne v septembri alebo októbri.

Myslíš si, že predbežný titul Save by Roy (Zachránený Royom/Roy chytil strelu) bude nakoniec oficiálnym?

Áno.

Máš predstavu o hlavnom obrázku na obale? 

Nie, ešte nemáme predstavu, ale som si istý, že Roy bude jedným z hlavných na obale.


David Puchovsky, Slovakia, eurolanche@eurolanche.com
13/02/2014 - 08:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."