Viac článkov v slovenčine a češtine

Colorado začína sezónu v Minnesote

Colorado začína sezónu v MinnesotePreview zápasu Colorado Avalanche vs Minnesota Wild.

Bude to prvý zápas sezóny pre Colorado Avalanche a tiež prvý zápas s tímom Minnesoty Wild z piatich plánovaných v základnej časti. V minulej sezóne vyhralo Colorado posledné tri vzájomné zápasy v základnej časti a tiež prvé dva v play-off, ale nakoniec Wild podľahlo v siedmom zápase, keď víťazný gól série strelil Nino Niederreiter.

Avalanche (0-0-0)

Ako rýchlo zapadne posila Jarome Iginla do zostavy Avalanche? Patrick Roy nenecháva nič na náhodou a pridelil ho do útoku k centrovi Mattovi Ducheneovi a ľavému krídlu Alexovi Tanguayovi, s ktorým Iginla strávil päť rokov v Calgary a často v spoločnom útoku. Druhý útok povedie Ryan O´Reilly s krídlami Gabrielom Landeskogom a Nathanom MacKinnonom.

Wild (0-0-0)

Tréner Minnesoty Mike Yeo oznámil, že v bránke začne Darcy Kuemper. Prvý útok Wild ostane rovnaký ako poväčšinu druhej časti minuloročnej sezóny a to v zložení Zach Parise, Mikael Granlund a Jason Pominville. Posila Thomas Vanek bude hrať v útok s Mikkom Koivom a vyzerá to tak, že Matt Cooke ich doplní na krídle.

Zranenia

V tíme Avs sa nachádzajú na listine zranených hráčov Patrick Bordeleau (chrbát), John Mitchell (hlava), Jesse Winchester (hlava), Ben Street a Tomáš Vincour (obaja s neznámymi zraneniami). Otázny bol štart Jamieho McGinna, ale podľa Roya by mal hrať v tretej lajne s Brierom a Talbotom. Minnesota nemôže počítať so službami Josha Hardinga (noha), Justina Fontainea (slabiny) a Keitha Ballarda (dolná časť tela).

Námet: NHL.com


Rudolf Sery, Slovakia, sery@eurolanche.com
09/10/2014 - 17:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."