Viac článkov v slovenčine a češtine

Rozhovor s Bornom Renduličom

Rozhovor s Bornom RenduličomFanklub Eurolanche vyspovedal debutanta v NHL v drese Colorada Avalanche.

Borna Rendulič v 15 rokoch debutoval v chrovátskej súťaži a jeho ďalšie kroky smerovali aj v slovinskej a rakúskej lige. Napriek tomu, že hokejovo vyrastal v exotických krajinách, podarilo sa mu presadiť vo fínskej lige. Vďaka slušným výkonom podpísal pred začiatkom tejto sezóny dvojcestnú zmluvu s Coloradom Avalanche. Dňa 9. decembra debutoval v NHL v zápase proti Nashvillu Predators a stal sa tak prvým hokejistom, ktorý sa narodil a trénoval v Chorvátsku a dostal sa do NHL. Nastúpil aj v ďalších dvoch dueloch, avšak bez bodového zápisu. Na ľade strávil v priemere sedem minút. Jeho prvý strelecký pokus v NHL putoval rovno do tyčky.

Ako si sa dozvedel o tom, že si bol pred pár dňami po prvýkrát povolaný do tímu NHL?

Bol som veľmi prekvapený a šťastný. V pondelok som bol s Lake Erie Monsters v Chicagu a na druhý deň sme išli autobusom do Grand Rapids o šiestej ráno. O dvanástej sme tam prišli a tréner mi povedal, že som bol povolaný a že lietadlo mi ide o hodinu. Nemal som ani čas o tom veľmi premýšľať, len som si zobral veci a išiel.

Kedy ti povedal tréner Patrick Roy, že budeš aj hrať?

Do Pepsi Centra som prišiel hodinu pred zápasom. Vstúpil som do šatne, kde sme mali stretnutie. Patrick nás pozdravil a jeho asistent Tim Army mi povedal, s kým budem hrať a predstavil mi ich herný systém pre ten zápas. Roy mi zaželal dobrý zápas. Všetko sa to udialo veľmi rýchlo.

Pamätáš si na svoje prvé striedanie? Uvedomil si si, že si sa stal prvým hráčom, ktorý sa narodil a trénoval v Chorvátsku a dostal sa do NHL?

Ani som na to nemyslel. Chcel som odohrať dobrý zápas. Ale určite to bolo parádne, že som sa tam dostal a ukázal, že sa mi to podarilo.

S kým sa ti hralo najlepšie?

Toto je NHL a nezáleží s kým hráš. Sú to všetko dobrí hráči! Myslíš iba na to, aby si hral dobre a zlepšoval sa každým striedaním.

Povedali ti tréneri po zápase niečo o tvojom debute?

Myslím si, že boli pozitívne naladení. Nepovedali toho veľa. Veľa chalanov mi povedalo, že som odviedol dobrú prácu. Na lavičke mi povedali dobré veci a aj to, čo mám na sebe zlepšiť.

Zobral si si nejaký suvenír z prvého zápasu? 

Nie.

Zdroj fotografie: Avalanche.NHL.com


David Puchovsky, Slovakia, eurolanche@eurolanche.com
15/12/2014 - 13:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."