Viac článkov v slovenčine a češtine

Rozhovor s Jesse Winchesterom

Rozhovor s Jesse WinchesteromFanklub Eurolanche urobil ďalší exkluzívny rozhovor s jednou z nových tvár tímu Colorada Avalanche.

Jesse Winchester sa stal prvou akvizíciou Colorada Avalanche, ktorá 1. júla po otvorení trhu s voľnými hráčmi zamierila do Denveru. Pravo-ruký center ukončil školu v roku 2008 a následne ako 25-ročný hráč podpísal svoju prvú profesionálnu zmluvu s tímom NHL, Ottawou Senators, kde strávil ďalšie štyri roky. Sezónu 2012/13 odohral inak nikdy nedraftovaný Jesse vo Fínsku – najskôr hral v druhej súťaži, keďže ale nedostal atraktívnu ponuky z NHL ani po začiatku skrátenej sezóny, rozhodol sa zostať na severe Európy, avšak pokračoval v Jokerite.

Jesse sa vrátil do NHL o rok neskôr. V poslednej sezóne reprezentoval tím Florida Panthers. Bol to pre neho najúspešnejší rok, strelil 9 gólov a pridal aj rovnaký počet asistencií. Winchester bol kľúčovým členom tímu najmä v oslabení. V nadchádzajúcom ročníku sa predpokladá, že Jesse bude pravidelne nastupovať v posledných dvoch formáciách Avalanche ako defenzívny útočník.

Tweetovali ste, že váš sen sa stal skutočnosťou po tom, ako ste podpísali zmluvu s Avalanche. Boli Avs naozaj jedným z top tímov, v ktorých ste chceli hrávať?

Keď som vyrastal mal som dvoch najobľúbenejších hráčov. Boli nimi Patrick Roy a Peter Forsberg. Takže hrať za nich po toľkých rokoch sledovania ich je naozaj splnený sen.

Môžete opísať deň, v ktorom ste podpísali zmluvu s Avs?

1. júl bol pre mňa a moju rodinu veľmi zvláštny deň. Keď ma Avalanche kontaktovali bol som vzrušený viac ako kedykoľvek pred tým. Skočil som po príležitosti byť súčasťou tak mladého a talentovaného tímu.

Hovorili ste už s niekým z Avs o vašej primárnej úlohe v nadchádzajúcej sezóne? Ak nie, môžete nám povedať váš vlastný plán?

Neznepokojujem sa tým, kde zapadnem alebo proti komu budem hrať. To je na tréneroch aby rozhodli a odborníkoch aby to prediskutovali. Čo môžem za seba povedať. Som hrdý solídny spoluhráč, kladiem záujmy tímu pred svoje vlastné, chcem byť najtvrdšie pracujúcim hráčom na ľade.

Čo to pre Vás znamená hrať pod Patrickom Royom a Joe Sakicom?

Patrick Roy a Joe Sakic sú dve veľké triedy a dvaja najuznávanejší hráči, ktorých som sledoval, keď som vyrastal. Ak sa chcete niekedy k nim pripojiť, musíte sa stať členom víťazného tímu. Nemohol som byť šťastnejší a hladnejší, keď som sa pripojil k takej vzrušujúcej skupine ľudí.

Strávili ste veľa času v NCAA a do NHL ste sa dostali až ako 25-ročný. Ako spomínate na túto časť vášho života?

Moje hokejové skúsenosti na vysokej škole boli úžasné. Otvorilo mi to mnoho dverí – dostal som vzdelanie a bol som veľmi šťastný, že som mohol absolvovať školu po boku tých najskvelejších priateľov na celom svete. Na ľade som sa mohol 4 roky zlepšovať, čo bolo pre mňa veľmi dôležité, keďže som nebol nikdy draftovaný.

Doposiaľ ste hrali v dvoch NHL tímoch – Ottawa Senators a Florida Panthers. Kde sa Vám páčilo viac a prečo?

Boli to skvelé obdobia ako aj v Ottawe tak aj na Floride. Ottawa bola zvláštna, pretože som bol tak blízko pri svojej rodine a priateľoch. Bolo to skvelé miesto pre štart mojej kariéry. Florida bola skvelá preto, lebo som sa stal stabilným hráčom v lige. Aj počasie tam bolo pekné.

Aký je Váš najpamätnejší zápas v NHL?

Mám niekoľko špeciálnych spomienok v NHL. Určite medzi ne patrí môj prvý zápas v lige, môj prvý gól a moja prvá play-off séria.

Ako spomínate na svoje skúsenosti z Fínska?

Bol to užitočne strávený čas. Užil som si tam každú minútu svojho času. Úroveň hokeja bola neuveriteľná, ako aj ľudia, ktorých som stretol.

Kedy prídete do Denveru?

Mám v pláne prísť do Denveru začiatkom septembra, takže budem mať čas na to, aby som sa zoznámil s mestom pred tým ako sa sezóna rozbehne.

Autor pôvodného rozhovoru: David Púchovský   


Juraj Janotak, Slovakia, janotak@eurolanche.com
30/07/2014 - 13:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."