Viac článkov v slovenčine a češtine

Briere a Hejda pravdepodobne na odchode

Briere a Hejda pravdepodobne na odchodeZákladná časť sezóny sa neúprosne blíži ku svojmu koncu a generálni manažéri budú pred dnešnou trade deadline hľadať nejednu možnosť pre zlepšenie svojich tímov

Danny Briere je považovaný za vzorového hráča pre play-off. Vo svojej kariére odohral vo vyraďovacích bojoch dovedna 124 zápasov, v ktorých nazbieral neuveriteľných 116 bodov. Spolu s legendárnym Jaromírom Jágrom sú jedinými aktívnymi hráčmi NHL, ktorí strelili v play-off viac ako 50 gólov. Podobne ako Jágr, tak aj Briere sa stane po sezóne neobmedzeným voľným hráčom.

Práve spomínaný Jágr bol nedávno vymenený z New Jersey na slnečnú Floridu. Jeho skúsenosti môžu byť pre účasť mladého tímu Panthers v play-off veľmi dôležité. Podobný osud by mohol stretnúť aj Brierea, o ktorého služby sa však budú zaujímať tímy útočiace na legendárny Stanley Cup.

Aj napriek Brierovým famóznym výkonom v play-off nikdy na vysnívanú trofej nedosiahol. „Vždy je to cieľ. Každý rok hráte a snažíte sa získať Stanley Cup,“ povedal  37-ročný veterán pre Denver Post. „Párkrát som bol veľmi blízko, ale nikdy to nevyšlo.“

Na odchode z Denveru je pravdepodobne aj český bek Jan Hejda, ktorému po sezóne skončí zmluva a o rokovaniach zatiaľ zahraničné zdroje nehovoria nič. Odchodu českého obrancu z tímu nasvedčuje aj fakt, že Karl Stollery bol povolaný zo záložného tímu Lake Erie MonstersMedzi potenciálnych záujemcov o Hejdove služby by mali patriť tímy New York RangersMontreal Canadiens. Práve Canadiens sú už tradičným partnerom vo výmenách Colorada.  

Avalanche za spomínaných hráčov asi veľkú protihodnotu nezíska, špekulácie hovoria najviac  o draftových voľbách vo štvrtom, prípadne vo vyšších kolách draftu. Generálny manažér tímu Joe Sakic sa nechal počuť, že neplánuje robiť žiadne veľké výmeny, a preto možno naozaj očakávať len menšie výmeny, ktorých súčasťou by mali byť práve Briere a Hejda.


Pavol Hercko, Slovakia, pavol@eurolanche.com
02/03/2015 - 08:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."