Viac článkov v slovenčine a češtine

Hejda sa vrátil do reprezentácie

Hejda sa vrátil do reprezentácieČeský obranca bude hrať na majstrovstvách sveta.

Jan Hejda bude reprezentovať Českú republiku na blížiacich sa majstrovstvách sveta na domácej pôde. Obranca Colorada Avalanche už pricestoval do Prahy a následne sa zapojil do prípravného procesu. Svojim rozhodnutím tak ukončil nešťastnú kapitolu svojej kariéry. Na MS sa naposledy objavil pred dvoma rokmi, kvôli sporom z bývalým reprezentačným trénerom Aloisom Hadamczikom dokonca nehral ani na minuloročnej olympiáde.

Keď sa kormidla chopil Hejdov starý známy tréner Vladimír Růžička, bolo jasné, že sa do repre vráti. „Ani mi moc nedal priestor. Proste mi povedal, že prídem a hotovo. Keď som hral v Prahe na MS pred 11 rokmi, atmosféra bola úžasná, nikdy som takú nezažil. Od prvej do poslednej minúty zápasu sa nedalo na ľade počuť ani slovo. Taký zážitok sa z hlavy nedá vymazať,“ povedal Hejda pre české médiá.

Růžička kontaktoval Hejdu už mesiac pred koncom základnej časti, ale obranca sa vtedy ešte k záležitosti nevedel vyjadriť. Colorado bojovalo o play-off a on sám mal menšie zdravotné problémy. „Výstupná kontrola odhalila problémy s ramenom. Je to ale skôr opotrebovanie z dlhej kariéry, takže operácia nie je nutná,“ povedal Hejda, ktorý je v súčasnom českom tíme najskúsenejším obrancom. „Nemyslím si, že sme lepší hráči ako z ruskej ligy. Necítim sa tak, že by som sa mal nad niekoho povyšovať. Chalani zas majú výhodu, že hrajú na veľkom ihrisku. Je možné, že sa budem ja učiť od nich,“ uzavrel Hejda, ktorému tento rok vyprší zmluva a je vo hviezdach, či mu Colorado ešte dá šancu.

Avalanche budú na MS v Prahe a Ostrave zatiaľ reprezentovať Jan Hejda za domáci výber, Ryan O'ReillyMatt DucheneNathan MacKinnon a Tyson Barrie v drese Kanady, Reto Berra za Švajčiarsko a Zach Redmond si oblečie dres USA. Farmársky hráč Markus Lauridsen bude reprezentovať Dánsko.

Redakcia Eurolanche.com bude majstrovstvá sveta pokrývať ako každý rok a prinesie vám vždy najčerstvejšie správy.


David Puchovsky, Slovakia, eurolanche@eurolanche.com
22/04/2015 - 13:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."