Viac článkov v slovenčine a češtine

Jan Hejda na MS v roli lídra

Jan Hejda na MS v roli lídraObranca Jan Hejda bude na domácom šampionáte vykonávať funkciu alternatívneho kapitána.

36-ročný obranca odohral za Avalanche pravdepodobne posledný zápas na konci sezóny 2014/2015, no ešte stále ho čaká minimálne jedna etapa v reprezentačnom drese. Na MS v Česku vystuží defenzívu domáceho mužstva a na drese sa mu bude vynímať písmeno „A“, pre alternatívneho kapitána. Spolu s ním bude kapitánovi Jakubovi Voráčkovi sekundovať legendárny Jaromír Jágr.

Hejda odohral 81 zápasov za Avs, väčšinu v prvej obrannej dvojici. Vzhľadom na to, že v júli sa stane voľným hráčom a Colorado má šesť obrancov podpísaných, je veľmi nepravdepodobné, že sa do Denveru vráti. Je však pekné vidieť Hejdu vracať sa k svojim koreňom. Za Česko odohral v rokoch 1997-2006 štyri Majstrovstvá sveta, zúčastnil sa aj na MS 2008 a 2013 a ZOH 2010 vo Vancouveri. Nanešťastie, ZOH 2014 v Soči mu unikli kvôli nie práve najlepšiemu vzťahu s bývalým trénerom reprezentácie.

MS v Česku začínajú už zajtra a okrem Hejdu si na ňom zahrá ešte niekoľko hráčov Avs. Konkrétne Matt Duchene, Ryan O’Reilly, Tyson Barrie, Nathan MacKinnon, Zach RedmondReto Berra.

Zdroj: Denver Post

Komu najviac prajete zlato?
Hejdovi
Berrovi
Redmondovi
Štvorici Kanaďanov

Andrej Foldi, Slovakia, andrej@eurolanche.com
30/04/2015 - 08:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."