Viac článkov v slovenčine a češtine

MacKinnon sa zabáva na MS

MacKinnon sa zabáva na MS19-ročný útočník Colorada Avalanche je na svojich druhých seniorských MS. V Česku si to užíva.

Nathan MacKinnon už zabudol na nevydarenú sezónu, ktorú prežil nielen on ale aj celé Colorado Avalanche. V Česku, kde momentálne prebiehajú MS v hokeji sa zabáva a to nielen na ľade. Užíva si, že nie je najmladším hráčom Kanady. Tejto úlohy sa musel zhostiť obranca Floridy Panthers Aaron Ekblad. „Najmladším hráčom je Ekblad, cítim sa ako veterán, keď s ním hrám. Predsa som starší o šesť mesiacov,“ vtipkoval na adresu obrancu Panthers víťaz Calder Trophy z minulej sezóny.

MacKinnon uznáva, že kanadský výber je zložený z mladých talentov. Pre neho to nie je žiadna novinka, keďže Avalanche má taktiež mladé jadro. Dôležité úlohy v Colorade majú hráči, ktorý sa nachádzajú vo veku od 19 do 27. Väčšina lídrov Avs len pred nedávnom mala 20 rokov. Kapitán Gabriel Landeskog má 22, Tyson Barrie 23 a Matt DucheneRyanom O´Reillym 24.

19-ročný Kanaďan si myslí, že Kanada má veľmi mladý tím, v ktorom ale nechýbajú skúsení hráči ako sú Dan HamhuisVancouveru Canucks, Sidney CrosbyPittsburghu Penguins alebo Jason Spezza Dallasu Stars. „Starší hráči na nás dávajú pozor. Aj kvôli tomu tu máme postarané o dostatok zábavy,“ okomentoval situáciu MacKinnon.

Na turnaji v Česku sa Nathanovi MacKinnonovi splnil jeden veľký sen. Hrá po boku svojho najväčšieho idola, ktorým je Crosby. „Zbožňujem ho. Ako mladší som chcel jeho fotku, podpis a všetko čo na sebe nosil. Nebol to len dobrý idol pre malých chlapcov v našom rodnom mestečku. Bol skvelým vzorom pre každého chlapca v Kanade.“

Zdroj: Mile High Sticking


Juraj Janotak, Slovakia, janotak@eurolanche.com
09/05/2015 - 08:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."