Viac článkov v slovenčine a češtine

Jeden za všetkých, všetci za Duchenea

Jeden za všetkých, všetci za DucheneaHráči Colorada Avalanche v drese Kanady sa stali súčasťou vtipného momentu.

V napínavom súboji Kanady s Francúzskom, ktorý favorit vyhral nakoniec 4:3, došlo k vtipno-zaujímavému momentu, na ktorý upozornil dokonca renomovaný časopis The Hockey News na svojom webe. V strede zápasu Matt Duchene jemne sekol kapitána súperovho tímu Laurenta Meuniera. Sekol ho priamo do jeho hokejky, čo je na video zázname počuť.

Išlo naozaj o malý faul, lenže Francúz sa ochotne hodil k ľadu v štýle nagélovaných futbalistov. Poriadne sa na tom zabavili aj americkí novinári zo zmieňovaného časopisu. Laurent najprv v prvej sekunde predstieral, že schytal seknutie do ruky, napokon sa radšej celý zosypal.

Jeho divadielko mu spapali aj jeho vlastní spoluhráči, ktorí vzápätí na Duchenea zaútočili. Medzi útočníkmi nechýbal dokonca ani samotný Laurent – už uzdravený kapitán. Duchenea si jeho spoluhráči samozrejme ihneď zastali. Pritom najväčšie údery rozdával nikto iný než Nathan MacKinnon. 

Duchene dostal dvojminútový trest za seknutie. Dve minúty si za hrubosť odsedel aj MacKinnon a ďalší francúzsky hráč. Kto vie, ako by to dopadlo, kebyže by bol so spoluhráčmi z Colorada Avalanche na ľade aj Ryan O'Reilly alebo Tyson Barrie. Duchene, MacKinnon a Barrie si zo zápasu každý odniesol po asistencii.


David Puchovsky, Slovakia, eurolanche@eurolanche.com
12/05/2015 - 13:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."