Viac článkov v slovenčine a češtine

Interview s Calvinom Pickardom

Interview s Calvinom PickardomBrankár Calvin Pickard sa na novú sezónu pripravuje v kempe vo Švajčiarsku.

Švajčiarske mesto Verbier je známe vďaka lyžiarskym zjazdovkám a hudobnému festivalu. No iba niektorí fanúšikovia sú si vedomí, že je to tiež miesto, kde sa konajú tréningové kempy profesionálnych hokejových brankárov z celého sveta. Jedným z nich je aj brankár Colorada Avalanche Calvin Pickard. Člen fanklubu Eurolanche a redaktor talianskeho webu www.heshootshescoores.com, Nicola Martinetti, s ním pre náš web spravil rozhovor.

Si na tomto kempe po prvýkrát?

Nie, už som tu bol aj predtým a vždy sa tohto kempu rád zúčastním. Je to príjemná zmena oproti Winnipegu a podľa mňa je dobré trénovať v istej nadmorskej výške. Verbier je pekné miesto a chalani, s ktorými trénujem sú skvelí. Veľa mi tento kemp dáva.

Na čo konkrétne sú tréningy zamerané?

Pracujeme na našej technickej hre a na základoch. Korčuľujeme prvýkrát od letnej prestávky a je dobré, že nás tu nikto nevidí, pretože sa môžeme opäť dostať do hry. Tiež sa veľa učím od chlapcov ako Jonas Hiller, Reto Berra a niekoľko iných európskych brankárov, ktorí majú troška iný štýl než je ten severoamerický. Veľmi sa mi tu páči.

Sezónu si začal v Clevelande s Lake Erie Monsters. Neskôr si bol povolaný do prvého tímu, keď sa zranil Varlamov. Zranil sa aj Berra a ty si debutoval v NHL. Čo bolo potom?

Bolo to veľmi vzrušujúce. Bolo to akoby na kolotoči, všetko sa zbehlo tak rýchlo v Ottawe. Potom som dostal šancu v Montreale, kde som podľa mňa chytal dobre. Následne som mal ešte niekoľko možností hrať v prvej polovici sezóny a tím a tréneri vo mňa verili. To mi dodalo sebavedomie. Bola to fantastická prvá polovica sezóny.

Rozprával si sa počas tohto obdobia veľakrát s Royom a Allaireom?

Roy ma nechal viac-menej osamote. Veril mi, čo bolo pekné. Samozrejme, zvyšok vedenia mi veril tiež. Všetci ma nechali osamote, aby som si robil vlastné veci.

Fanúšikom Avalanche sa páčila tvoja hra. Si Kanaďan, takže pochádzaš z hokejovej krajiny. Ako vnímajú hokej ľudia v Denveri? Je to podobné ako v Kanade?

Jasné, milujem Denver. Po celý čas, čo som tam bol, ma všetci iba podporovali a fanúšikovia sú veľmi oduševnení. Tím je veľmi blízko k tomu, aby bol výnimočný a podpora, ktorú dostávame od fanúšikov nám pomáha na ľade. Dúfam, že to tak bude aj naďalej a my sa posunieme dopredu.

Poslednú sezónu v Clevelande si hral s Maximom Noreauom, ktorý predtým hrával tu vo Švajčiarsku za HC Ambri-Piotta. Myslíš, že má šancu prebojovať sa do tímu v budúcej sezóne?

Áno, je to skvelý hráč. Vychádzame spolu veľmi dobre, je to veľmi dobrý ofenzívny obranca a ak hrá svoju hru, je prakticky nezastaviteľný. Myslím, že má veľmi veľkú šancu, že sa do tímu prebojuje, ak bude hrať svoju hru.

Varlamov a Berra majú kontrakty na ďalšiu sezónu, zatiaľ čo ty si stále RFA. Chceš zostať v Colorade? Aká je tvoja budúcnosť?

Samozrejme, na Colorade milujem všetko a chcem tam zostať. Záležitosti ohľadom kontraktu sú mimo mojej kontroly a nemôžem sa tým veľmi zaoberať. Ja sa musím starať o prípravu na nasledujúcu sezónu.

Ak zostaneš v Denveri, uvidíme súboj teba a Berru o post brankárskej dvojky. Si pripravený?

Tak to v NHL chodí. Musíte niekoho poraziť, aby ste dostali jeho miesto. Mám rád Reta a obaja vieme, že to bude priateľský súboj, hoci obaja chceme chytať v prvom tíme. Nie je na nás, aby sme urobili rozhodnutie, my môžeme len hrať ako najlepšie vieme a potom sa uvidí.

Reto je vo Verbier spolu s tebou. Aký máte vzťah?

Je to skvelý chlap, mám ho rád. Bol ku mne milý, odkedy sme sa stretli a keď sme spolu hrali v Colorade, podporoval ma. Vychádzame spolu veľmi dobre.

Monsters už nie sú farmou Colorada, tá je teraz v San Antoniu. Aké to je pre vás hráčov, keď vám jednoducho povedia: „Hej, musíte sa presťahovať do Texasu!“?

AHL sa stále mení. Prvé tri roky som strávil v Clevelande, teraz sme v San Antoniu, ale ktovie čo bude o tri roky. My hráči sa prispôsobíme rýchlo, pretože vieme, že takto to v AHL chodí, takže nám to príliš nevadí. Hrali sme proti San Antoniu, mesto je naozaj krásne. Nemala by to byť náročná zmena.

Autorom interview a fotografií je Nicola Martinetti @NickMar11, heshootshescoores.com


Andrej Foldi, Slovakia, andrej@eurolanche.com
30/07/2015 - 12:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."