Viac článkov v slovenčine a češtine

Toto je nový dres Colorada Avalanche

Toto je nový dres Colorada AvalancheNa internet sa dostala konečná verzia tretieho dresu.

Špekuláciám je koniec. V pondelok sa samotná NHL postarala o predčasné odhalenie dvoch nových dresov. V medzinárodnej verzii internetového obchodu profiligy sa objavili tretie sady Anaheimu Ducks a Colorada Avalanche, o čom informoval ako prvý portál Sportslogos.net. Po publikovaní článku dresy z ponuky do pár minút zmizli. Eurolanche.com môže potvrdiť pravosť tejto správy, keďže dresy v obchode ešte stihol nájsť.

Novému tretiemu dresu dominuje tmavomodrá farba a logo na počesť štátu Colorado. Nové logo v tvare C, ktoré sa objaví aj na klasických domácich a hosťovských dresoch ako patch na ramenách na miesto stopy Yetiho, dotvára pozadie hôr. Dres sa síce podobá tomu, čo nosili pred dlhými rokmi späť Colorado Rockies (presťahovali sa do New Jersey a vznikli Devils), ale v dnešnom ponímaní ide skôr o poctu štátu a nie tímu, s ktorého históriou Avalanche nemajú nič spoločné. Na ramene sa ešte nachádza vlajka štátu Colorado vo svojich štandardných farbách.

Ide o tretí tretí dres v histórii Avs. K nemu s určitosťou onedlho pribudne dres špeciálne pre zápas pod holým nebom proti Detroitu Red Wings, takže jedna sezóna prinesie hneď dva nové kúsky.

Názor autora článku: Vstup firmy Reebok do sveta dresov v NHL v roku 2007 priniesol rozpačité reakcie fanúšikov, ktorí si obľúbili dizajn od CCM. Viacero z nich dodnes nevie predýchať vertikálne čiary na súčasných coloradských dresoch, a preto sa nevedia dočkať príchodu Adidasu o dva roky. Lenže nový tretí dres je svetlou výnimkou. Predpokladám, že si nájde oveľa viac priaznivcov ako klasické sady. Tretí dres jasne poukazuje na spojitosť klubu so štátom Colorado. Pôsobí aj trochu vintage a je dôkazom, že v jednoduchosti je krása. Niektorí fanúšikovia v diskusiách dokonca špekulujú, či by sa z neho nemal stať hlavný dres. Pre mňa je tretia sada príjemnou zmenou a prekvapením, ktoré si v blízkej budúcnosti určite zadovážim bez váhania. Svojim dizajnom je dokonca vhodný aj na bežné nosenie, nielen na tribúny. Rovnaký estetický efekt budem očakávať aj od tričiek, mikín, búnd a čohokoľvek s týmto motívom.

Páči sa vám konečna verzia tretieho dresu?
Áno.
Nie.

David Puchovsky, Slovakia, eurolanche@eurolanche.com
08/09/2015 - 13:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."