Viac článkov v slovenčine a češtine

Varlamov nemôže opustiť územie USA

Varlamov nemôže opustiť územie USARuský brankár sa nezúčastní medzinárodného turnaja.

Semyon Varlamov je v súčasnosti najlepším ruským brankárom, čo potvrdil aj famóznou formou v druhej polovičke sezóny. Napriek zdravotným komplikáciám sa rýchlo dal dokopy a robil čo mohol, aby Colorado Avalanche dotiahol znovu do play-off. Ostatní sklamali, nepodarilo sa to. Rus sa stal voľným pre majstrovstvá sveta. Nakoniec sa turnaja šokujúco nezúčastní.

Hovorili sme s Varlamovom o jeho účasti na majstrovstvách sveta. Môže však nastať situácia, že sa jeho minuloročný súd obnoví. Možno nie, ale nemôžeme čakať, tak sme povolali Antona Khudobina,“ povedal zástupca národného tímu Alexej Žamnov v súvislosti so súdnym procesom. Varlamova ešte v roku 2013 obvinila jeho bývalá priateľka, že ju fyzicky napadol, čo neskôr súd zamietol, ale nakoniec sa prípadom bude znovu zaoberať.

Aktualizácia: Varlamov nemôže opustiť USA. Ak by tak spravil, hrozilo by, že by prišiel o pracovné víza a tým pádom zmluvu v NHL.

Avalanche budú na MS v Prahe a Ostrave zatiaľ reprezentovať Jan Hejda za domáci výber, Ryan O'Reilly, Matt Duchene, Nathan MacKinnon a Tyson Barrie v drese Kanady, Reto Berra za Švajčiarsko a Zach Redmond si oblečie dres USA. Farmársky hráč Markus Lauridsen bude reprezentovať Dánsko.

Redakcia Eurolanche.com bude majstrovstvá sveta pokrývať ako každý rok a prinesie vám vždy najčerstvejšie správy.


David Puchovsky, Slovakia, eurolanche@eurolanche.com
22/04/2015 - 15:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."