Viac článkov v slovenčine a češtine

Rozhovor s Antonom Lindholmom

Rozhovor s Antonom LindholmomFanklub Eurolanche spravil rozhovor s novou posilou Colorada Avalanche.

Anton Lindholm bol draftovaný Coloradom Avalanche v roku 2014 v piatom kole zo 144. miesta. Pred pár týždňami podpísal s tímom vstupný trojročný kontrakt, čím sa zaradil medzi pár hokejistov, ktorých Colorado draftovalo z vysokých pozícií, ale napriek tomu im dalo šancu. Lindholmove meno sa spája so švédskym mestom Skellefteå, kde sa nielenže narodil, ale za miestny klub AIK strávil v rôznych vekových kategóriách celú doterajšiu kariéru. Jedinými výnimkami bolo šesť zápasov, ktoré odohral na hosťovaní za dva rôzne kluby z nižších líg.

Skellefteå AIK sa v posledných troch rokoch objavila vo finále švédskej najvyššej súťaže. Uspela iba v prvom prípade a Lindholm bol samozrejme pritom. V play-off zaznamenal sedem bodov v 14 zápasoch, čo je na obrancu slušný výsledok. O rok vo vyraďovacej časti svoj bodový zisk prevýšil o ďalšie tri body. Švéd je aktívny aj na medzinárodnom poli, keď svoju rodnú krajinu reprezentoval v rôznych vekových kategóriách vrátane svojej premiéry na seniorských majstrovstvách sveta v tomto roku, kde si z troch zápasov nedoniesol ani bod.

Lindholm je tvrdým obrancom, ktorý nezbiera veľa bodov, ale dokáže pomáhať v kľúčových situáciách. Napriek tomu, že má iba 21 rokov, má veľa skúseností so seniorským hokejom na vysokej úrovni. Jeho podpis s Coloradom sa očakával. Pravdepodobne začne ďalšiu sezónu na farme v San Antoniu.

Bol podpis s Coloradom Avalanche prekvapením, alebo si to očakával?

Nebolo to niečo, čo by som čakal, ale po skončení sezóny som mal dobrý pocit a taktiež som bol v dobrom kontakte s Coloradom počas sezóny.

Už si s niekým hovoril o tvojej úlohe v tíme v budúcej sezóne?

Ešte sme sa o tom nerozprávali, ale telefonoval som a taktiež som sa osobne stretol s niekoľkými ľuďmi z organizácie. Hlavne s Davidom Oliverom (riaditeľ hráčskeho rozvoja) a Antonom Edlundom (skaut).

Budeš hrať na farme za San Antonio Rampage? Ak áno, neobávaš sa rozdielov medzi AHL a európskymi ligami? V minulosti na to poukázalo viacero hráčov.

Neviem, kde budem hrať. Prídem na kemp a budem bojovať o dres Avalanche. Potom uvidím, kde budem hrať. Netrápim sa ohľadom AHL, pretože je to podľa mňa brána do NHL. Možno sa tam naučím nový štýl hokeja.

Aké máš podľa teba šance dostať sa do prvého tímu v ďalšej sezóne?

Nie som si istý. Prídem na kemp a budem robiť všetko najlepšie s vierou, že som dosť dobrý na to, aby som tam hral a potom uvidíme ako blízko sa dostanem.

Aký bude tvoj cieľ v novej sezóne?

Môj prvý cieľ bude určite hrať dobre a dostať šancu hrať vo veľkej lige. Ak to nevyjde, tak na konci sezóny budem chcieť cítiť, že som sa stal lepším hráčom a hráčom, ktorý je o trochu bližšie k dosiahnutiu svojho cieľa.

Ako vyzerá tvoja spolupráca s Coloradom, ktoré ťa draftovalo pred dvoma rokmi?

Mávam pravidelné hovory s Davidom Oliverom a Antonom Edlundom, pričom obaja si prišli pozrieť niektoré moje zápasy vo Švédsku. Taktiež som bol na dvoch rozvojových kempoch.

Celú svoju doterajšiu kariéru si strávil v drese Skellefteå AIK. Ktorú považuješ za svoju za svoju najlepšiu a čo za najlepší moment?

Moja najlepšia sezóna bola tá, čo sa skončila. Hral som na vysokej úrovni ako nikdy predtým. Mojim top momentom bolo vstrelenie víťazného gólu vo finále, keď sme vyhrali celú ligu.

Prvýkrát si hral tento rok aj na majstrovstvách sveta. Bola to dobrá skúsenosť?

Áno, skvelá. Prvýkrát som hral na takej úrovni. Aspoň som videl, ako naozaj dobrí sú hráči, o ktorých viem, že sú kvalitní.

Nebude to pre teba ťažké opustiť Švédsko po toľkých rokoch?

Môže to byť ťažké, pretože po prvýkrát opustím mesto, kde som sa narodil. Bude to veľká zmena, rovnako ako v súkromnom živote, aj na ľade. Moja priateľka sa sťahuje so mnou, takže bude mať aj stabilitu.

Rozprával si sa, prípadne poznáš niekoho zo súčasných tímov Avalanche a Rampage?

Nie, iba niektorých, keď sme sa stretli na kempoch.

Späť v roku 2014, pamätáš si na deň, keď si bol draftovaný?

Bol to neskutočný deň. Zavolal mi môj agent a povedali mi, že mi gratuluje, že ma draftovalo Colorado. Zvyšok večera bol naozaj pekný.

Aký tím a hráč boli tvoji obľúbení, keď si bol dieťa?

Bol som malý na to, aby som mohol pozerať zápasy NHL neskoro v noci, ale na stene som mal plagát Petra Forsberga v drese Colorada. Ale neviem, či to bolo kvôli nemu alebo kvôli tímu, haha.

Aký je tvoj plán na leto?

Byť pripravený ako najlepšie viem. Máme tu dobrú skupinu hráčov, s ktorými budem trénovať. Vyzerá to, že mám dobrú šancu dostať sa do najlepšej formy v živote.


David Puchovsky, Slovakia, eurolanche@eurolanche.com
13/06/2016 - 12:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."