Viac článkov v slovenčine a češtine

Hejduk: Do tímu sa vrátim

Hejduk: Do tímu sa vrátimFanklub Eurolanche spravil ďalší zo série exkluzívnych rozhovorov. Tentoraz sa účastníci Eurolanche Invasion VII stretli s českou legendou priamo v Denveri.

Ako sa ti darí?

Som spokojný, darí sa mi dobre. Žijem rodinným životom, trávim s nimi veľa času. Okrem toho trénujem mládežnícky tím.

Takže máš čo robiť a nuda ti nehrozí?

Všetci hovorili, že sa budem nudiť, ale nie je to tak. Je to trochu zvláštne, ale toho času toľko nie je. Nemám ho veľa. Stále sa niečo deje.

Trénuješ svojich synov?

Áno, hrajú za tím do 11 rokov. Výber z Colorada. Veľa cestujeme. Každý mesiac chodíme na turnaje. Nie sme súčasťou ligy, hráme exhibičné zápasy. Teraz náš čakajú Buffalo, New Jersey a Chicagom. V klube som asistentom a je to zaujímavé. Jeden syn je útočník, druhý obranca. Čaká ich ešte dlhá cesta.

Nechystáš sa pracovať pre Colorado?

V budúcnosti možno áno, ale záleží v akej forme. Momentálne nechcem nikam veľa cestovať. Možno by aj teraz bola možnosť skauta, ak by som prejavil záujem, ale to práveže zahrňuje veľa cestovania a bez rodiny nechcem byť.

Nemrzelo ťa, ako si skončil v NHL?

Nezaoberám sa už tým. Konce sú rôzne. V tej dobe sa nikomu od nás nedarilo. Keď sa pozerám späť na kariéru, tak sa nepozerám na posledný rok, ale na celok. Nemám vôbec zlé pocity.

Chodíš na zápasy do Pepsi Center?

Minulý rok som bol asi osem až desaťkrát. Pozerám veľa zápasov v televízii, ak mám čas a nie je v tom čase tréning. Zaujíma ma to a baví zároveň.

Ako sa pozeráš na príchod Roya a Sakica ku kormidlu tímu?

Veľmi to pomohlo. Minulý rok bol fantastický. Z najhorších mužstiev sa stal tím, ktorý vyhral divíziu.

Plánuješ v Denveri zostať natrvalo?

Vyzerá to tak, rodina je tu už usadená. Deti tu chodia do školy. Zvykli sme si tu. Chodíme aj do Čiech, plánujeme tam prísť aj toto leto.

Máš v pláne účasť na nejakých exhibíciách?

Minulý rok sme formovali Alumni Team (výber veteránov, ktorí hrali za Avs – pozn. redakcia), odohrali sme zopár zápasov a tento rok sme hrali proti Detroitu v Aspene. Občas teda nejaké zápasy sú a hrám ich. Posledné letom som hral v zápase proti olympijskému zlatému a majstrovskému zlatému tímu ČR.

Čo si myslíš o českom hokeji? 

Posledných 8-10 rokov sa tam nevychováva toľko dobrých hokejistov ako v minulosti. Dobré generácie v nároďáku končia. Je tam diera, ktorú nebude ľahké zaplátať. Slovensko si prechádza tým istým, aj keď mali teraz juniori úspech. Neviem, či sa zaspalo vo výchove mladých hráčov, ale čo sa rozprávam s ľuďmi z prostredia českého hokeja, tak hráčov je menej ako predtým. Hokej je drahý šport. Za komunizmu bolo všetko hradené a rodičia nemuseli platiť nič. Z toho dôvodu niektoré talentované deti, ktoré by aj hokej hrali, sa k nemu vôbec nedostanú. Slavomír Lener mi hovoril, že keď bola naša generácia, tak bolo 45 000 mládežníckych hokejistov a dnes ich ja 16 000. Výber je menší, takže hokejisti nebudú tak dobrí.


David Puchovsky, Slovakia, eurolanche@eurolanche.com
06/03/2015 - 08:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."