Viac noviniek z fanklubu

15. sezóna v histórii Eurolanche

15. sezóna v histórii EurolancheSumár sezóny 2021/22 z pohľadu fanklubu.

Eurolanche má za sebou svoju 15. sezónu, ktorá sa po covidovom roku niesla v znamení návratu niekoľkých aktivít a na jej konci stálo splnenie sna mnohých našich členov.
 
Eurolanche v sezóne 2021/22 zorganizoval dve stretnutia svojich členov. Išlo o vôbec prvé podujatia od Eurolanche Invasion XII, ktorá sa skončila len pár dní pred vypuknutím celosvetovej pandémie. Program Eurolanche Meeting 14 sa odohral tradične v českom Brne, kde okrem športového programu priniesol spoločné, nočné sledovanie zápasu Colorada Avalanche v miestnom bare. 
 
Nasledujúci Eurolanche Meeting 15 bol prvým, ktorý sa uskutočnil mimo územia Českej republiky či Slovenska. Francúzski fanúšikovia sa stretli taktiež za jediným účelom - nočným ponocovaním a povzbudzovaním svojho obľúbeného klubu.
 
 
Vyvrcholením sezóny sa stali dve hromadné watch party v Brne, ktorých sa dohromady zúčastnilo viac ako 50 členov Eurolanche. Fanúšikovia sa opäť stretli v brnianskom športovom bare, ktorý si celý prenajali na sledovanie dvoch posledných zápasov tohtoročného play-off. Napokon sa na miesto museli vrátiť, aby sa dočkali vytúženej výhry a zisk Stanley Cupu oslávili v ranných hodinách. Bol to najnezabudnuteľnejší zážitok v histórii fanklubu, o ktorom referovalo aj viacero amerických a európskych médií. V tomto kontexte sa stal zaujímavým motivačný list od Eurolanche pre hráčov Avalanche, ktorý bol zaslaný vedeniu klubu na začiatku celej sezóny. Oslavy triumfu pokračovali v Plzni, kde členovia Eurolanche mali možnosť dotknúť a odfotiť sa nielen so Stanley Cupom, ale osobne pogratulovať Pavlovi Francouzovi.
 
 
Bohužiaľ, pre stále vtedy platné obmedzenia sa členovia fanklubu rozhodli po druhýkrát za sebou necestovať do USA v rámci pravidelného zájazdu. Napokon odišiel iba zakladateľ a predseda Eurolanche David Púchovský, ktorý si svoj výlet nazval "My Invasion 2022" a počas 10 dní videl šesť výhier Avalanche za sebou. Jeho výlet priniesol dramatické zvýšenie sledovanosti sociálnych sietí fanklubu, hlavne Twitteru. K dnešnému dňu sleduje fanklub na sociálnych sieťach dokopy viac ako 13 000 ľudí. Išlo zároveň o posledné podujatie s názvom Invasion, keďže s ohľadom vojny na Ukrajine sa vedenie fanklubu rozhodlo všetky nasledujúce výlety do USA premenovať na Eurolanche on Tour.
 
Vojna na Ukrajina nezostala zo strany Eurolanche nepovšimnutá. Jej dopady nielenže zasiahli niektorých členov fanklubu priamo na Ukrajine, ale aj obyvateľov susedných krajín. Eurolanche zorganizoval finančnú zbierku, prostredníctvom ktorej vyzbieral viac ako 2 500 eur na nákup liekov a zdravotníckych pomôcok odoslaných priamo na Ukrajinu. Členovia Eurolanche sa angažovali súkromne v ďalších aktivitách, ktoré priniesli Ukrajine desiatky tisíc eur. David Púchovský stihol vydať foto knihu o situácii na slovensko-ukrajinskej hranici, pričom celý výťažok smeroval na pomoc utečencom.
 
Zaujímavosťou sa stal príbeh 11-ročného Hassana, ktorý utiekol z Ukrajiny sám na Slovensko, až sa napokon stretol so svojou rodinou. Jeho príbeh obletel celosvetové médiá. V reportážach sa objavili jeho fotografie so šiltovkou Colorada Avalanche, ktorú dostal práve od Eurolanche. Vďaka tomu si ho všimol samotný klub, ktorý mu prostredníctvom bývalých slovenských hokejistov z NHL Mariána Gáboríka a Borisa Valábika doručil balíček suvenírov. Aj Hassanovi a jeho rodine pomohol v ďalších krokoch Eurolanche. Členovia fanklubu zorganizovali zbierku, ktorá rodine vyniesla 13 000 amerických dolárov.
 
Z ďalších aktivít si Eurolanche uctil svojho výborného priateľa, speváka Jakea Schroedera, ktorému pripravil špeciálne gratulačné video a spravodajstvo pri príležitosti 1000. spievania hymny pred zápasom Avs.
 
 
Eurolanche bol jedným z článkom procesu, na ktorého konci stálo zabezpečenie dodania dresov Colorada Avalanche podpísaných Milanom Hejdukom pre veľvyslanca Českej republiky na Slovensku a vtedajšieho prezidenta Policie České republiky.
 
Z kategórie pikošiek môžeme vybrať umiestnenie reklamných produktov slovenského McDonald's do neoficiálneho múzea tohto fast foodového reťazca neďaleko Los Angeles spoločne so zmienkou o fanklube Eurolanche. Múzeum totiž v minulosti navštívili členovia fanklubu, ktorí sa s jeho prevádzkovateľom dohodli na jeho rozšírení o produkty zo Slovenska.
 
V neposlednom rade pokračovala svojim 12. ročníkom tipovacia súťaž Eurolanche League, ktorá sa po prvýkrát v histórii natiahla na celé, a hlavne úspešné, play-off.

Eurolanche.com, Worldwide, eurolanche@eurolanche.com
12/08/2022 - 19:30

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."